Seminář: Síla bylin pro maximální výkon a zdraví

1

Nové termíny oblíbeného semináře o bylinkách a přírodní léčbě.

„Tvé jídlo budiž tvým lékem…“ (Hippokrates). Zdraví je to nejcennější, co máme. Naučte se využívat sílu přírody pro upevnění zdraví i pro lepší výkony.

Klíčem k maximální výkonnosti, ať už fyzické nebo psychické, je naše zdraví

Zdraví je základním pilířem našich výsledků nejen ve sportu, ale i v osobním či pracovním životě. Náš jídelníček (doslova vše, co sníme a vypijeme) ovlivňuje naši imunitu, vitalitu, koncentraci, náladu i schopnost těla adaptovat se na stres.

Proto lidé začínají dávat přednost kvalitním čerstvým surovinám a přírodním zdrojům vitamínů a minerálů. Přibývá i lidí, kteří se zajímají i o používání přírodních doplňků (bylin, koření, hub a dalších) pro řešení nejrůznějších zdravotních potíží. Zájem o fytoterapii neustále roste.

Síla přírodních doplňků a výkon

Přírodní doplňky nepomáhají jen s prevencí nebo léčením chorob. Odpradávna vyžívali lidé bylinky  i pro zvýšení schopnosti těla reagovat na stres (fyzický i psychický), pro zlepšení koncentrace, zvýšení síly, lepší využití kyslíku i pro rychlejší regeneraci či efektivnější tvorbu svalové hmoty.

Objevte sílu bylin a dalších přírodních doplňků

Zajímají vás přírodní doplňky a rádi byste je využili  pro zlepšení sportovních výkonů? Chcete si vybudovat silnou imunitu, být vitálnější a soustředěnější, posouváte rádi své limity a objevujete rádi nové chutě a recepty pro zdraví?

Pak právě pro vás jsme připravili celodenní seminář Síla bylin pro maximální výkon a zdraví. Přijďte se naučit víc o účincích, dávkování a o případných kontraindikacích nejčastěji používaných přírodních doplňků.

Hlavní témata semináře:

To nejzajímavější z fytoterapie – léčivá síla klasických českých bylin, nejpoužívanější ajurvédské recepty pro zdraví, plus zajímavé tipy z řad jihoamerických nebo asijských léčivek a využívání medicinálních hub.

Řešení nejběžnějších zdravotních problémů (byliny s antibakteriálním, protivirovým a protiplísňovým působením, adaptogeny, přírodní doplňky pro posílení imunity, problémy s klouby a záněty šlach, únava, deprese, předčasné šedivění a vypadávání vlasů a další)

Detoxikace – jak aktivovat přirozenou schopnost těla odstraňovat toxiny uložené v tkáních, lymfatických uzlinách a orgánech


Hormonální optimalizace
– ovlivňování hladiny volného testosteronu, inzulínová rezistence, problémy s hubnutím či nabíráním svalové hmoty, stresové hormony a hormony ovlivňující pocity hladu a další

Syndrom zvýšené propustnosti střev  – postupy pro obnovení zdravé střevní mikroflóry, využití přírodních probiotik a enzymů pro optimální trávení.  

Víte, že mezi nejčastější příznaky zvýšené propustnosti střev patří nadýmání a další zažívací obtíže, rezistence na hubnutí, neschopnost nabírat svalovou hmotu, problémy se štítnou žlázou, únava, bolest kloubů, bolesti hlavy či akné a rozvoj intolerance na nejrůznější potraviny? Navíc na zdravém fungování našeho zažívacího traktu je závislá obranyschopnost těla. Jakmile je střevní mikroflóra narušená, snižuje se imunita i schopnost těla vstřebávat důležité živiny.


Pokročilé využívání aminokyselin
 a jejich přírodní zdroje – jak využít aminokyseliny pro urychlení rekonvalescence po úrazech, posílení imunity, zlepšení koncentrace, zlepšení tukového metabolismu, zmírnění úzkostí a depresí, potlačování pocitu hladu ….

Bylinky využívané ve sportu – zvýšení VO2max, prokrvení, rostliny podporující tvorbu svalů a nejlepší adaptogeny.


Nejúčinnější přírodní nootropika
– látky, které zefektivňují prostup kyslíku, glukózy a živin do centrálních neuronů, zlepšují výživu nervových buněk  (na rozdíl od psychostimulantů mají pozvolnější účinek, ale delší trvání bez rizika vzniku závislosti). Dozvíte se, jak se dá ovlivnit činnost mozku , jak se naladit na alfa vlny – stav flow, jak zlepšit paměť, koncentraci, schopnost učení


Vzájemné ovlivňování a kontraindikace doplňků a bylin
– na co si dát u jednotlivých doplňků pozor

Přerušované půsty (známé jako Intermittent Fasting, WARRIOR Diet nebo IF) – načasování jídel během dne bez kalorického omezení optimálního příjmu živin. Podíváme se na fakta a mýty o IF, jak sestavit a časovat jídelníček vzhledem k tréninku, jak využívat cyklování sacharidů, příklady jídelníčků, nastavení tréninků a případné kontraindikace.
Víte, že…? Mezi přínosy IF patří: zlepšení citlivosti na inzulín, zvýšení účinnosti využívání energie, obnova hormonální rovnováhy, aktivace růstových faktorů, regenerace, zpomalování procesu stárnutí.

Pro koho je seminář určen

Pro všechny, kdo se se chtějí seznámit s využíváním fytoterapie pro upevnění zdraví, řešení nemocí i pro zvýšení výkonů (laická veřejnost, sportovci, trenéři, nutriční poradci…)

Na co se můžete těšit:

Na den plný zajímavostí ze světa přírodních doplňků, objevování nových chutí, praktické tipy, rady a recepty, jak zařadit bylinky a koření do každodenního jídelníčku, jak si poradit s přípravou čajů a tinktur, jak vybírat extrakty, na co si dát pozor při užívání (kontraindikace).


Termíny semináře

  • 21.7.2019 – NEDĚLE
  • 14.9.2019 – SOBOTA

Seminář se koná v uvedených termínech vždy od 9:30 do 16:00 hod.


Místo konání semináře

Těšnov 5, Praha 1 – v blízkosti metra Florenc (ideální spojení i pro studenty nebydlící v Praze)

Počet míst na jednotlivé semináře je omezen!!! Vyučuje se ve skupinkách max. 12 lidí, aby byl prostor pro individuální dotazy.

Nově si můžete objednat i dárkový poukaz s volitelným termínem semináře a platností 1 roku.

Každý student obdrží vytištěná skripta s přehledným popisem probíraných doplňků. V ceně semináře je občerstvení a ochutnávky bylin a netradičních (méně známých) léčivých potravin. Po skončení semináře každý student dostane certifikát o absolvování semináře.

Cena semináře: 2900,- Kč 

Pro přihlášení nebo objednání dárkového poukazu klikněte na následující odkaz:

V případě jakýchkoli dotazů ohledně kurzu pište na info@behejsrdcem.com 

Seminář vede Iva Kubešová (akreditovaná nutriční poradkyně, sportovní dietoložka, a trenérka), která se bylinkám a ajurvédě věnuje přes 20 let. V současné době je lektorkou kurzů sportovní výživy, věnuje se individuálnímu nutričnímu poradenství, psaní článků a je šéfredaktorkou behejsrdcem.com. Chceš maximální výsledky v minimálním čase?

Propoj trénink s jídelníčkem!!!

Přestaň se ptát ostatních: „Tak co mám vlastně jíst?“ Nauč se sestavit si jídelníček na míru. Zjisti, jak efektivně hubnout, jak nabrat svalovou hmotu i zvýšit výkon.

Právě nyní se můžete přihlásit na nové termíny Kurzu sportovní výživy. Jedná se o jeden z nejkomplexnějších kurzů sportovní výživy, který je v ČR v nabídce. Je sestaven profesionály z oboru sportovní dietologie a sportovní diagnostiky a seznámí vás s účinnými postupy využívanými i elitními sportovci.

CERTIFIKOVANÝ KURZ (NEJEN) SPORTOVNÍ VÝŽIVY

Kurz sportovní výživy

 

1 komentář

  1. naprosto úžasný seminář. Iva je člověk se selským rozumem, takže vše pochopíte aniž byste se museli biflovat příručky. Vše vysvětlí logicky a dává to smysl.
    sice si po semináři nepamatuji vše, nemáme v hlavě chipy, bohužel :), ale to nejdůležitější vím a je mi v tom jasno. Pro mne sportovce bylo nejdůležitější pochopit skladbu jídla v porcích a po celý den, suplementaci, kdy a co jíst.
    Ivo, děkujeme za krásný den 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here