Dynafit Feline SL – superrychlá trailová kočka

3

Sněžný leopard dokonale symbolizuje hodnoty a charakteristiky značky Dynafit. Pohybuje se rychle a elegantně na vrcholcích nejvyšších hor světa. Když je na lovu, je téměř neslyšný – 12m jedním skokem a jeho kořist nemá šanci. Optimální poměr hmotnosti a výkonu, neuvěřitelné zrychlení, vysoká konečná rychlost. Jeho tlapky nekloužou ani se propadají do sněhu. Deset stop v hlubokém prašanu na strmých svazích, nebo na vrcholích nejvyšších hor. Tam všude se cítí sněžný leopard doma. A všechny tyto přednosti má i nový model této značky v podání Dynafit Feline SL doma.

Když sem byl osloven ambassadorem českého zastoupení Dynafit Tomášem Bystřickým, abych tuhle sněžnou kočku otestoval, popravdě se mi do toho “úplně nechtělo”. Většina mého běžeckého botníku jsou totiž závodní, minimalistické, nebo neutrální boty, které nemají více než 200g a jejich drop je buď nula, nebo do 5ti mm. Tyto charakteristiky tato bota skutečně nemá a tak jsem byl s jejich testováním z počátku poněkud rozpačitý. První výběh mě ale přesvědčil, že i bota určená pro závody v horách, technicky náročné horské stezky a závody Sky Race, může být rychlá i na rovném betonovém povrchu, lesní pěšině, nebo trailu.

Specifikace

 • hmotnost: 290 g
 • mezipodešev: EVA + TPU
 • podrážka: Vibram Alpine Mapping Compound
 • drop: 8mm
 • vložky: Ortholite

Pokaždé, když se mi dostane do “rukou” nová a u nás ne úplně známá značka bot, nevím, co od ní mám očekávat… Pokud se totiž vydáte do zahraničí a speciálně na velké běžecké (především) ultra-trailové závody, velmi rychle pochopíte, že svět je plný značek, které tady bohužel zatím nemají české zastoupení a třeba tady ani nikdy nebudou… Obava z toho, jaké bude první seznámení s touhle horskou kočkou od Dynafitu, byla rychle pryč.

Když si ji plni očekávání rozbalíte z krabice… nazujete poprvé ještě doma a zkusíte na podlaze… první pocity – boty nejsou ani extrémně široké, ani úzké, prostě tak akorát – jedno bylo jasné ale hned po prvním vyzkoušení – tyhle boty chtějí do přírody a čisté prostřední není určitě to, k čemu byly stvořené.

Vše, co je na těchto botách specifické je určeno k jedné věci – užít si naplno trail-running. S maximálním komfortem a bez toho, aby se vám do bot dostal kamínek, nebo se bota někde sklouzla. O tom, jak tahle kočka dokáže skvěle držet, mě přesvědčil hned první testovací výběh v oboře Hvězda.

Ačkoliv má bota 290g, nečekejte žádnou “kanadu”. Tahle kočka si hned po probuzení chce protáhnout drápky. A i když mi trvá více než 3km (po betonu) se do parku dostat, bota nevypadá, že jí to dělá sebemenší problém. Deset kilometrů po 2:30 min/km asi nečekejte, ale pokud bych neměl jinou možnost, 5km závod by určitě zvládla – tohle bych tedy vážně nečekal!

Pokud se ptáte na stabilitu, tak tu velmi dobře zajištuje speciální mezipodešev MULTIPAD, nejen jí, ale i přizpůsobivost tvaru terénu a vlastnostem povchu. Klacky, kořeny, zpevněná cesta, tam všude bota neměla problém

Když bota disponuje VIBRAMovou podešví, můžete se vsadit, že půjde o velmi kvalitní výrobek. Mám několik bot s VIBRAMem, ale zde si s ní výrobce skutečně vyhrál. Jedno ráno   sem měl pocit, že sem se rovnou mohl proběhnout potokem, protože spadlo tolik vody, jako když roztál ledovec – niceméně bota perfektně držela!

Jak je zvykem u obuvi na skyrunning/trail, botu potřebujete v co nejkratším čase zavázat – s tím si zase poradí QUICK LACING SYSTÉM. Botu tak skutečně zapnete během několika sekund, žádné dvojité tkaničky a obava, že budete nuceni někde na trati zastavit a zjištovat jak se ten uzel co drží, vlastně dělá. Kromě toho navíc poskytuje ochranu proti opotřebení a brání vnikání nečistot do boty, např. kamenům, listí apod.

Botu bych doporučil těm, kteří chtějí přesnou, trailovou botu na delší vzálenosti a do těžkého terénu, bota ale nemá problém ani na zpevněné cestě, nebo dokonce na betonu. Doma se ale tahle kočka bude cítit skutečně “jen” tam, kde je potřeba grip a panují tam drsné podmínky.

Výhody:

 • botu skutečně velmi rychle zavážete
 • žádná kanada – bota i přes těžší váhu přesně ví, na čem se pohybuje
 • kvalitní VIBRAMová podrážka

Nevýhody:

 • kdyby byla bota lehčí, byla by naprosto bez chyby

Máme pro Vás SOUTĚŽ o tři produkty od Dynafitu – tričko, čelenku a kšiltovku! Stačí když nám napíšete pod FB status (nebo sem) odpověď na jednoduchou otázku:

Kdy vstoupil Dynafit na letní trh?

 

 

3 KOMENTÁŘE

  • Dobrý den. Gratulujeme! Ozvěte se nám prosím do FB zpráv s Vaší adresou ohledně zaslání výhry 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!