Top plyometrická cvičení pro běžce

0

Je na čase zaměřit svůj trénink na rozvoj rychlých svalových vláken, nejen kvůli lepším časům, ale i kvůli prevenci zranění. Podívejte se na videa s těmi nejefektivnějšími cviky.

V rámci plyometrického tréninku můžete provádět nepřeberné množství cviků, ať už s různými pomůckami nebo bez. Využít můžete nejen speciální plyometrické bedýnky či žebříky, ale samozřejmě si vystačíte i s obyčejným švihadlem nebo stabilní lavičkou. Pokud nemáte ani to, nějaké schody ve svém okolí určitě najdete :-). 

Pokud jste ještě žádné poskakování do svého tréninku nikdy nezařadili, je samozřejmě dobré začít pomalu. Tzn. nejprve zařazujte poskoky obounož, různé cviky běžecké abecedy a jednoduché skoky dopředu.

Časem postupně přidávejte pohyby se střídáním směrů. 

Rozhodně dejte přednost měkkému povrchu, ať šetříte klouby a šlachy. To platí především u seskoků a u lidí s vyšší hmotností.

S určením počtu opakování si moc nelámejte hlavu. Bude záležet vždy na náročnosti cviku, na délce/výšce skoku, na tom, zda použijete nějakou zátěž atd. Vždy se snažte, aby intenzita cvičení během intervalů neklesala a aby pauzy mezi sériemi umožnily úplné zotavení.

Dobrou zprávou je, že pokud zařadíte do svého tréninku plyometrii pravidelně, radikálně tím snížíte riziko zranění. 

V následujících videích najdete dostatek inspirace pro vaše předjarní tréninky.

Heslo měsíce: kdo neskáče, nezrychlí 🙂

více o plyometrii a o tom, jak funguje, najdete zde:behejsrdcem.com/clanky/skakej-vys-a-behej-rychleji-diky-plyometrii

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno