Svaly bez fitka a drahého nářadí

0

Jak na domácí posilovnu…

„To se to těm namakaným borcům mluví, když si můžou trávit dlouhé hodiny ve fitku. Copak ale já mám peníze na to, abych si koupil permici do posilovny nebo abych utrácel za drahé nářadí a cvičební pomůcky??“

Tak tohle je jedna z nejčastějších výmluv, kterou můžete slyšet, když jde o nabírání svalů. V našem minulém článku jsme se podívali, že lze snadno využít váhu vlastního těla. Ale tím vaše možnosti při posilování zdaleka nekončí.

Abyste si vypracovali svaly, není potřeba se hnout z bytu. Stačí využít to, co máte doma. Židle, násadu od koštěte…

Jen se podívejte na následující video a pokud nevíte, co s načatým večerem, můžete se  hned pořádně zapotit.

Činky, závaží, jednoručky, kettelbelly….

Přidat si zátěž není při troše fantazie vůbec těžké. Místo jednoruček vám například může posloužit láhev s vodou.

lahveMěl jsem klientku, která si vyrobila závaží na ruce z ponožek, které naplnila pytlíčky s rýží a přišila na ně kousek suchého zipu na upevnění. Starý vyfouklý míč na fotbal se dá napěchovat pískem a přelepit kobercovkou a hned máte náhradu medicinbalu…. domácí posilovna2domaci-posilovna

Jednou z nejlepších pomůcek je pak domácí sandbag. Stačí stará taška a pár igelitek s pískem a hned máte co zvedat (na youtube najdete desítky návodů, jak takový sandbag vyrobit).  Ty kupované stojí i pár tisíc korun, ale když se na ně podíváte trochu blíž, je to skutečně jen pytel s pár úchyty.

A cviků, při kterých se sandbagem můžete vyřádit, je nepřeberné množství.

Malý zásobník cviků se sandbagem

Zvedání, výpady, dřepy, rotace….dejte si pár sérií a garantuji vám, že budete vyšťavení stejně jako borci z posiloven 🙂
zhoupnutibicepsydrepy-s-vymenoucviky-prikladykrouzenitlaky-nad-hlavouvypady-dozaduvypady-a-drepy

přetahování

Než investujete, přemýšlejte

Přemýšlejte, než si v rámci vánočních nákupů pořídíte pomůcky na cvičení. Když se snažíte šetřit, přemýšlejte, co pro vás bude mít největší přínos. Já osobně nedám dopustit na hrazdu. Hrazda není drahá, nepřekáží a shyby prostě jsou jedním ze základních cviků, které vás nejvíc při budování svalové hmoty posunou.

pytel


Tvarování postavy, budování svalů i výkon začínají na talíři

Přestaňte se ptát ostatních: „Tak co mám vlastně jíst?“ Naučte se sestavit si jídelníček na míru. Naučíme vás efektivně hubnout, nabrat svalovou hmotu, zvýšit výkon i upevnit zdraví.

Právě nyní se můžete přihlásit na nové termíny Kurzu sportovní výživy, který je určen pro lidi, kteří chtějí výživě rozumět, kteří touží po změně i lepších výkonech, zkrátka pro všechny, kdo se rozhodli posunout blíž ke svým cílům.

Více o kurzu:

CERTIFIKOVANÝ KURZ (NEJEN) SPORTOVNÍ VÝŽIVYbrochure-sport-en

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here