Dvanáctka cviků pro zpevnění celého těla

0

Maximálně účinný kruhový trénink, na který nepotřebujete ani moc času, ani žádné speciální vybavení. Těchto 12 cviků je vše, co potřebujete, abyste se dostali do formy

Ladíte formu na prázdniny, nebo jste konečně dostali chuť dát si pořádně do těla?

Pak je na čase vyzkoušet kruhový trénink, během kterého procvičíte všechny hlavní svalové partie. Nepotřebujete na to žádné náčiní, stačí vám jen váha vlastního těla.

Tenhle kruhový trénink sestavili trenéři Brett Klika a Chris JordanHuman Performance Institute v Orlandu

Jeho výhodou je to, že při něm nejen tvarujete tělo, zlepšujete metabolické procesy v těle,  efektivně spalujete tuky, ale zvyšujete i sílu a VO2 Max.

Když zařadíte tenhle trénink pravidelně třikrát týdně, tak můžete počítat i s tím, že se výrazně zlepší citlivost vašich buněk na inzulín. To je důležité pro lidi, kteří se díky časté konzumaci sacharidů, propracovali k inzulínové rezistenci (ta má za následek to, že se lidem nedaří spalovat tuk ani při redukci kalorií v jídelníčku).

PRKNOZahrnuto je 12 cviků (stanovišť), kdy se každý cvik opakuje 15x až 20x. Na každé stanoviště je určeno přibližně 30 vteřin.

Aby byl efekt maximální, doporučuje se dodržovat opravdu krátké pauzy (přibližně 10 vteřin). Jeden okruh tak vyjde na cca 7 minut. Cvičit byste měli 3x týdně – po dnu cvičení vždy den pauzy. První týden či dva si můžete projet kruháč třeba jen dvakrát, následně si zvyšte na 3 okruhy.

Myslete na to, že má jít o cvičení s VYSOKOU INTENZITOU, žádné lážo plážo.

výpady kruháčNemusíte se ale bát, že byste to nezvládli – cviky jsou navrženy tak, aby se střídaly cviky zapojující odlišné svalové skupiny – horní nebo dolní poloviny těla, případně je zařazen cvik na celé tělo.

Pokud je jeden cvik víc statický, je vystřídaný cvikem, který vám tepovku vyžene opravdu nahoru.

spalovánéí

Kruhový trénink pro maximální výsledky

Jumping jacks (výskoky) – celé tělo

jumping-jack

Sed v dřepu u zdi – dolní polovina těla

dřep u zdi

Kliky – horní polovina těla

kliky

Zkracovačky – střed těla

zkracovačky3

Výstupy na židli – celé tělo

výstupy na židli

Dřepy – dolní polovina těla

dřep

Tricepsové kliky na židli – horní polovina těla

tricepsové kliky

Prkno (plank) – střed těla

prkno1

Běh na místě s vysokými koleny – celé tělo

vysoká kolena

Výpady – dolní polovina těla

výpady 3

Kliky s rotací – střed a horní polovina těla

klik s rotací

Boční prkno (plank)- střed

boční prkno

Co dál?

Během pár týdnů můžete jednotlivé cviky zintenzivnit. Stačí využít jiný sklon těla, vybrat těžší variantu prkna, k dřepům přidat výskoky, použít balanční podložky….

balanční podložky

intenz dřepintenz klikintenz plankintenzivní bp
Fantazii se meze nekladou. Jen nezapomínejte, že je dobré střídat vzdálenější svalové skupiny a nezapomínat na protahování.

 Zdroj: http://journals.lww.com/acsm-healthfitness


Někdo má výmluvy, naši studenti mají výsledky – nezmeškej registrace na prázdninové termíny Kurzu (nejen) sportovní výživy

Přestaň se ptát ostatních: „Tak co mám vlastně jíst?“ Nauč se sestavit si jídelníček na míru. Zjisti, jak efektivně hubnout, jak nabrat svalovou hmotu i zvýšit výkon.

Skoncuj jednou provždy s otázkami ohledně výživy. Přihlaš se naše oblíbené kurzy (nejen) sportovní výživy a získej všechny potřebné znalosti, které potřebuješ na své cestě za vysněnou postavou.

Více o kurzu a akční nabídce zde: Kurz sportovní výživy.

CERTIFIKOVANÝ KURZ (NEJEN) SPORTOVNÍ VÝŽIVY


Čtěte také: Sedmička pravidel pro štíhlé nohy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno