Běh Vítkovicemi

0

Již podruhé byl součástí Petrpavlovské pouti na náměstí Jiřího z Poděbrad ve Vitkovicích také běžecký závod. Trat měřila necelých 5 km a skládala se ze čtyř okruhův v přilehlém sadu Jožky Jabůrkové. Tam se mohli běžci ve stínu stromů aspoň trošku ukrýt před sluníčkem, které už v 9 hodin ráno pekelně pálilo. Nejdříve závodilo 7 dětí, které běželi jednou ololo celého náměstí a pak už se na startovní čáru postavilo 50 dospělých. Nejrychlejší v cíli byl v čase 17:23 Ondřej Dobiáš z Kopřivnice. Druhý doběhl náš Ondřej Dominik 17:44 a třetí pak polský závodník Pryemyslaw Gibiec (Dziengelów) 18:11 min. Mezi ženami si vítěztví pohlídala naše Petra Pastorová 19:49 min. Druhá skončila Hana Legerská (SSK Vítkovice) 22:05 a třetí s kočárkem běžící Lucie Gruchalová (Ostrava-Poruba) 23:43. Výkony ostatních našich členů: Marek Škapa 18:17, Jan Fousek 18:37, Tomáš Mrajca 20:57, Zdeněk Čech 25:25, Lenka Hehejíková 28:42 a Martina Metzová 30:03.
    Startovné bylo zdarma a navíc si každý odnesl pamětní medali a mohl využít poukazů na občerstvení. To vše udělalo z tohoto závodu velice zajimvou alternativu k daleko masovějším akcím konaným ten den v Olomouci nebo v Hradci nad Moravicí.